ULTRABOOK nowe rozwiązania na rynku sprzętu IT

Rozwiązania techniczne, które zastosowali producenci wiodących marek, powodują, iż sprzęt mobilny nie był nigdy tak wydajny. Dzięki super płaskiej obudowie i małej wadze Ultrabooki cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród konsumentów.

Twórcy tych rozwiązań technologicznych nastawili się przede wszystkim pod kątem ekranów dotykowych oraz najnowszej wersji Windows 8, zapewniając niesamowite możliwości oraz wielką precyzję i kontrolę interfejsu.

Ultrabooki w łatwy i prosty sposób dają się przerobić w tablety. Wystarczy je rozsunąć, obrócić, rozłożyć. Dzięki super płaskiej obudowie rewelacyjnie sprawdzają się w podróży. Dzięki intelowskiej technologii Rapid Start urządzenie jest w stanie wybudzić się z uśpienia do pełnej gotowości w ok. 7 sekund. Kolejnym rewelacyjnym rozwiązaniem jest technologia Smart Connect, która umożliwia nam ciągły kontakt ze światem, automatycznie odświeży nam pocztę oraz portale społecznościowe (Facebook, Nasza-Klasa).

Najważniejszymi nowościami w tym segmencie komputerów przenośnych jest ich niewielka grubość (zaledwie 7 mm) oraz bardzo mała waga (max 2 kg), nadając urządzeniu smukły i nowoczesny wygląd. Samo uruchomienie się systemu operacyjnego zajmuje zaledwie kilka sekund, dzięki bardzo szybkim i niezawodnym dyskom SSD.

Możemy czuć się nieco bezpieczniej i nie martwić się o wyjawienie poufnych i ważnych danych ze skradzionego, bądź zagubionego Ultrabooka. Technologia Anti Thieft wyłączy urządzenie, natomiast drugą, ściśle z nią powiązaną technologią, jest Intel Identity Protection, która potwierdza tożsamość użytkownika i sprawdza czy loguje się on z zaufanego komputera.

Taki sprzęt wzbogacony o program udźwiękawiający i/lub powiększający to potężne narzędzie dla osób niewidomych i słabowidzących. Wielozadaniowość laptopów i przenośność tabletów spotykają się w jednym urządzeniu, którego wielość zastosowań jest nie do przecenienia!

Nowoczesne, elektryczne wózki inwalidzkie

Warto zastanowić się co dla nas oznacza mobilność. Czy jest to tylko możliwość poruszania się? Mobilność jest pojęciem oznaczającym dużo więcej. Jest jednym z wyznaczników jakości naszego życia. Można pokusić się o stwierdzenie, że możliwość poruszania się jest warunkiem naszej aktywności społecznej i zawodowej, wędrowania po ścieżkach rozwoju osobistego. W związku z tym należy uświadomić sobie, jak ważne dla osób niepełnosprawnych jest podnoszenie ich jakości życia poprzez wsparcie tejże aktywności społecznej i zawodowej. Możemy to uzyskać między innymi poprzez tworzenie warunków sprzyjających do samodzielnego poruszania się osób niepełnosprawnych ruchowo.

Z tego powodu, projektując elektryczne wózki inwalidzkie, szczególną uwagę zwraca się na formę, a także funkcje i możliwości indywidualnego adaptowania rozwiązań. Podczas wybierania wózka elektrycznego należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Przedstawię Państwu kilka urządzeń najnowszej generacji, które wyróżnia innowacyjność i nowoczesny, atrakcyjny design.

Jednym z najlepszych producentów elektrycznych wózków inwalidzkich jest niemiecka firma Otto Bock. Wózki inwalidzkie o napędzie elektrycznym zapewniają komfort oraz stabilność. Dzięki swojej zwrotności oraz ergonomicznej budowie są idealnym kompanem w codziennych czynnościach. Wiele opcji regulacji sprawia, że elektryczne wózki inwalidzkie Otto Bock dostosować można do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika.

Wózek B400 cechuje nowatorska konstrukcja, której główną zaletą jest stabilność. Ładowność wózka wynosi 140 kg. Niewielkie wymiary zewnętrzne umożliwiają przejazdy i manewrowanie w wąskich pomieszczeniach. Kompaktowa konstrukcja idealnie sprawdzi się zarówno w domu jak i w terenie. Jego zaletą jest również niewygórowana cena.

Innym wózkiem wartym zainteresowania jest B500. Należy on do nowej generacji wózków inwalidzkich. Jest bardzo atrakcyjny pod względem projektowym, jak również przystępny cenowo. Cechuje się szczególnie szerokim zakresem możliwości adaptacji do indywidualnych potrzeb klienta, np. dopasowanie siedziska i oparcia do fizjonomii klienta, dostosowanie panelu sterowania do możliwości ruchowych klienta, np. ruch za pomocą gałek ocznych. B500 – tak samo jak wózek B400 – świetnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i w terenie.

Współczesne technologie dają osobom niepełnosprawnym wiele możliwości w doborze sprzętu rehabilitacyjnego, dlatego decyzja o zakupie wózka o napędzie elektrycznym nie może być pochopna. Przed podjęciem decyzji warto skorzystać z porady osób zajmujących się sprzedażą i serwisem wózków elektrycznych. Należy pamiętać, iż wózek elektryczny powinien być integralną częścią życia osoby niepełnosprawnej, dlatego tak ważne jest odpowiednie dobranie i dopasowanie go do potrzeb użytkownika.

W celu uzyskania większej ilości informacji, zachęcam do kontaktu z salonem Altix w Kielcach, który znajduje się przy ulicy Targowej 18. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego pod numerem 41 343 80 00. Pomożemy dobrać sprzęt oraz doradzimy w wyborze dostępnego programu dofinansowania sprzętu.

Pomagamy, doradzamy, realizujemy. Salon Altix w Kielcach

Oddział Altix w Kielcach z wizytówką firmową, czyli salonem komputerowym, istnieje w Kielcach od 2008 roku. Od tego czasu sporo się w nim zmieniło – aranżacja przestrzeni, wachlarz towarów, nawet kadra obsługująca Klientów. Położyliśmy spory nacisk na sprzedaż i konfigurację sprzętu komputerowego. Salon jest usytuowany w samym centrum Kielc na ul. Targowej 18 w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego, siedziby PFRON i głównej placówki PCPR w województwie świętokrzyskim. Dzięki temu z łatwością udaje się nam utrzymać kontakt z przedstawicielami jednostek dbających o sprawy osób niepełnosprawnych, często służymy im radą i naszą wiedzą dotyczącą specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Dzięki pracy z technologiami dla niepełnosprawnych jak i z klasycznym sprzętem komputerowym staramy się sprzedawać nowe rozwiązania Altix do branży komputerowej i tym samym pomagać ludziom z dysfunkcjami wzroku i ruchu, uświadamiamy tym samym naszych partnerów biznesowych i otwieramy okno na świat tym, którzy tego potrzebują. Oprócz standardowej sprzedaży sprzętu specjalistycznego oraz podstawowego, w Kielcach działa ogólnopolski serwis. Do każdej naprawy podchodzimy profesjonalnie i z dbałością o szczegóły, a każdy Klient jest obsługiwany z należytą uwagą.

Staramy się również nieść pomoc każdemu w rozmaitych sytuacjach. Dzięki współpracy z największymi dystrybutorami sprzętu IT Polsce, wspieramy naszych kolegów i koleżanki z innych oddziałów oraz pomagamy w realizowaniu przetargów. Obecnie kielecki oddział Altix pomaga beneficjentom w wypełnianiu wniosków oraz doborze sprzętu w celu realizacji programu „Aktywny Samorząd”. Kontaktujemy się również z powiatami, oferując możliwość napisania projektu, a następnie pomoc w realizacji programu „Wykluczenie cyfrowe”.

Nasza oferta obejmuje również technologie przekazywania obrazu dla tych, którzy nie korzystają ze sprzętu specjalistycznego. Salon kielecki jako jeden z nielicznych sklepów ze sprzętem IT jest wyposażony w stanowisko komputerowe z technologią 3D Vision. Jest to najwyższej klasy technologia 3D, która zapewnia nieosiągalne do tej pory wrażenia z odbioru obrazu trójwymiarowego. Użytkownik po założeniu specjalnych okularów 3D, może się całkowicie odizolować od otaczającej rzeczywistości i cieszyć niesamowitymi wrażeniami. Na środku salonu mieści się wyspa multimedialna, na której potencjalny Klient może przetestować jeden z najbardziej wydajnych sprzętów komputerowych oraz skorzystać z Internetu.

W kieleckim Salonie Altix uzyskaliśmy certyfikaty Technologii Provider, czyli wykazaliśmy się wiedzą i umiejętnościami wymaganymi do oferowania przedsiębiorstwom systemów i rozwiązań opartych na technologii firmy Intel. Dodatkowo ukończyliśmy szkolenie przeprowadzone przez Firmę Microsoft, promującą swoje nowe dziecko, czyli kolejną odsłonę systemu operacyjnego Windows. Jest to Windows 8, który niesie ze sobą szereg zmian i rozwiązań innowacyjnych w branży IT. Jesteśmy gotowi dzielić się zdobytą wiedzą i doświadczeniem.

Zapraszamy do Kielc!