Nowy salon rehabilitacyjny w stolicy

ALTIX w tych dniach otwiera nowy punkt sprzedaży – salon rehabilitacyjny z produktami dla wszystkich niepełnosprawnych osób.

– Zależało nam na tym, by salon był jak najbliżej miejsca, które odwiedzają inwalidzi. To sąsiedztwo Placu Bankowego, w pobliżu którego znajduje się Urząd Miasta Stołecznego oraz Warszawski Ośrodek Pomocy Rodzinie – informuje kierownik regionu mazowieckiego firmy. – Należy dbać o to, by nowoczesna rehabilitacja była dla tych osób jak najłatwiej dostępna. Trudno bowiem wymagać, by niewidomi, inwalidzi ruchu, czy inni niepełnosprawni, musieli docierać do oddalonych i trudno dostępnych miejsc.

Salon znajduje się na ulicy Corazziego 4, w pasażu na tyłach tzw. Błękitnego Wieżowca, stojącego na Placu Bankowym. To bardzo sławne miejsce i wieżowiec. Chyba wszyscy mieszkańcy stolicy tędy czasem przejeżdżają. Jak tu dojechać?

tramwajami: 20, 23, 26, 40

autobusami: 107, 111, 125, 160, 190, 227, 410, 512, 522, 718, 738, 805, E-2, Z-1

metrem: do stacji Metro Ratusz Arsenał.

Gdy dojeżdżamy tramwajem od strony Centrum, wzdłuż ul. Marszałkowskiej, wysiadamy na przystanku przy Placu Bankowym i przechodzimy nieco do przodu. Plac jest po lewej stronie. Za nim znajduje się Ratusz i Galeria Porczyńskich, którą znamy z kilku edycji konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND. Skręcamy w prawo przed Błękitnym Wieżowcem, by go ominąć z jego południowej strony. Oddalamy się od Placu Bankowego i po około 50 metrach znajdziemy się za wieżowcem. Skręcamy w lewo, a po 15 metrach dojdziemy do wspomnianego już pasażu. Skręcamy w prawo, by iść wzdłuż niego. Po około 80 metrach dojdziemy do salonu, który jest po lewej stronie. Po drodze miniemy bar chiński, biuro podróży i sklep turystyczny.

Gdy dojedziemy tramwajem od strony Żoliborza, również musimy przejść nieco do przodu, do przejścia przez szyny. Gdy je przejdziemy, znajdziemy się w tym samym punkcie, co poprzednio – obok wieżowca. Gdy wysiądziemy na przystankach z Woli lub Pragi, musimy zejść do podziemia i wjechać schodami ruchomymi w stronę Błękitnego Wieżowca. Należy minąć wieżowiec, by dotrzeć do tego samego punktu (jak wyżej). Niepełnosprawni załatwiający sprawy w WCPR muszą zejść do przejścia podziemnego, przejść pod ulicą Andersa, skręcić w prawo, by dotrzeć do tych samych schodów ruchomych, którymi wyjeżdża się przy Błękitnym Wieżowcu.

Salon znajduje się w samym sercu stolicy, około 400 metrów od miejsca, gdzie można uzyskać dofinansowanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Otwarcie sklepu będzie miało miejsce jeszcze we wrześniu. Będzie można tu nabyć mnóstwo interesujących produktów, które są od dawna w ofercie firmy, ale też wiele nowości:

-  automatyczny odkurzacz idealny dla osób niepełnosprawnych,

– urządzenie samodzielnie myjące okna, bez którego inwalidzi muszą liczyć na pomoc innych – często pomoc płatną,

– Jami, małe, zgrabne urządzonko, dzięki któremu gra nawet pudełko po pizzy,

– zgrabne, małe i popularne lodóweczki turystyczne, o które pyta mnóstwo klientów.

Zapraszamy!

Komentarze

komentarze