Mały kucharzu, zrób to sam!

A w Toruniu znów się dzieje! Zawitała do nas Fundacja Szansa dla Niewidomych wraz z beneficjentami projektu ,,Tyflopunkty gwarancją kompleksowej samodzielności osób z dysfunkcją wzroku’’, gdzie niewidome dzieci miały okazję poznawać smaki i tajniki kulinarne związane z wyrabianiem ciasta oraz wszystkimi etapami powstawania pizzy. Może to wydać się nieco dziwne, ale kuchnia to jedno z ulubionych miejsc osób niewidomych. To właśnie dzięki wspaniałym zapachom, gotowaniu, wyrabianiu ciasta, można zapomnieć o stresie dnia codziennego. Wytężając węch, do którego trafiają dziesiątki zapachów oraz uruchamiając swoją wyobraźnię, można skomponować wspaniałe potrawy.

Przekonały się o tym dzieci wraz z rodzicami, którzy zostali zaproszeni przez wolontariuszy Fundacji Szansa dla Niewidomych do restauracji Capri przy ul. Wysokiej w Toruniu, która na te wieczory zmieniła się w fabrykę – jakże kochanych przez dzieci – okrągłych placków przystrojonych różnymi dodatkami. Wspólne gotowanie to kapitalna integracja, idea bycia razem dająca wiele dobrego, a na pewno przynosząca uśmiech, bez względu na to czy potrawy są bardziej czy mniej smaczne – zabawa była naprawdę przednia!

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach integracyjnych, gdyż to jeszcze nie wszystko co Fundacja zamierza przygotować!

Odnajdą nas Państwo pod adresem: ul. Szosa Chełmińska 26 (4 piętro, pok. 405), 87-100 Toruń. Telefon kontaktowy: 56 620 01 17. Zapraszamy!

Komentarze

komentarze